2006 yılında fason hazır giyim üretimi yaparak yürüyüşüne başladı Cu Tekstil.

Kurucularının ve çalışanlarının yıllar içerisinde biriktirdiği sağlam arkadaşlıklar, başarılı projeler ve dürüst ilişkiler sayesinde kazandığı potansiyel enerjiyi kullanarak 2008 yılında ihracata başladı.

Cu Tekstil’in, çalışanları ile bir bütün olduğu ve elde edilecek her başarının ancak güçlü bir ekip çalışması ile mümkün olacağını kanıtlayarak gelişen kapasitesi, büyüyen müşteri portföyü ile 2010 yılı başında yeni adresine taşındı.

İspanya ve Türkiye’deki tasarım ofislerinde müşterileri için özgün tasarımlar üreten güçlü tasarım ekibiyle satışlarının %60’ını kendi tasarımlarından oluşturan, 4-5 Haftalık yükleme süreleri, aylık 800.000 adetlik üretim kapasitesi ve maliyet unsurlarındaki son derece rekabetçi tavrıyla, Türkiye’de ve yurtdışında üretim yapabilme organizasyonuyla, Avrupa’nın önde gelen alıcılarına moda tasarlayıp satan Cu Tekstil, 2011 yılından itibaren Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçı firması arasında yerini almıştır.

Kısa geçmişine uzun yılların deneyimini dâhil etmiş, sektöründeki gelişmeleri yakından izleyen, dinamik ekibiyle sağlam bir duruş sergileyen, üniversitelerle ortak çalışmalar yürüten, 2013 yılında kurduğu Ar-Ge departmanıyla sektöründe geleceği yapılandırmaya çalışan, devam eden Ar-Ge projeleriyle hep daha iyisini arayan Cu Tekstil, birikimlerini güncelle harmanlayarak daha iyi kalite, daha düşük maliyet ve daha hızlı servis hedefiyle ‘’Bizim için her müşteri sahip olduğumuz tek müşteridir‘’ ilkesiyle macerasını sürdürmektedir.

Cu Tekstil bu yolculukta hiçbir zaman Din, Dil, Irk, Mezhep, Cinsiyet, Etnik Köken ayrımı yapmadan; çalışanlarının uygun ve insani koşullarda çalışabilmesi, bilgi ve becerilerini artırabilmesi için düzenli eğitim programları, iş geliştirme çalışmaları uygulamakta ve bu çalışmalarını uluslararası sertifikasyonları ve kalite belgeleriyle desteklemektedir. (BSCI, SEDEX, ISO 9001, ISO27001)

CU TEKSTİL TAKIM OLARAK ÇALIŞIR: ‘’SİZİN TAKIMINIZ‘’